nedelja 15.05.2016.
20:50

Fudbaleri Partizana poraženi večeras na ''Čairu'', u derbiju pretposlednjeg kola plej-ofa Superlige i tako ozbiljno doveli u pitanje osvajanje drugog mesta na kraju sezone. Nišlije znatno bolji rival.

Beta/SAŠA ĐORĐEVIC

Niški Radnički je pred svojim navijačima potpuno zasluženo savladao ekipu Partizana sa 1:0 i zadržao šanse za plasman na evropsku scenu.

Crno-beli su večeras nastupili bez Ilića, Brašanca, Mihajlovića, Jovanovića i golmana Šaranova, ali to ne umanjuje trijumf Nišlija koji su bili bolji i konkretniji rival.

Večerašnja utakmica na ''Čairu'' nije donela previše zanimljivog sadržaja, ali domaćim navijačima to nije smetalo, pošto su njihovi ljubimci ostvarili cilj.

Trenutak odluke dogodio se u 39. minutu meča, kada je Saša Marjanović iskoristio nepažnju odbrane Partizana i potpuno neometan iskosa sa desne strane poslao neodbranjivu loptu u mrežu golmana Marka Jovičića - 1:0.

Marjanovićev gol možete da vidite OVDE.

Osim ovog pogotka, Nišlije su i u 11. minutu opasno pripretile iz slične pozicije, kada je Jovanović poslao loptu tik iznad prečke.

Partizan, osim prilike Božinogva iz trećeg minuta, kada je iz teške pozicije pogodio spoljni deo mreže, nije ozbiljnije pripretio domaćima.

U nastavku, Radnički je još jednom uspeo da matira crno-bele, ali gol Marka Mrkića u 66. minutu nije priznat zbog ofsajd pozicije.

Tu situaciju možete da vidite OVDE.

Partizan je tek u finišu preko Vlahovića došao blizu izjednačenja, ali je i Đuričković na drugoj strani propustio priliku da trijumf Radničkog učini ubedljivijim.

Radnički Niš: Jovanović, Petrović, R. Bulatović, Lakić-Pešić, D. Bulatović, Jovanović, Tomić, Apostolović (Todorović od 84.), Marjanović, Đuričković, Mrkić.

Partizan: Jovičić, Bandalovski, Gogua, Milenković, Bogosavac, Lukić, Everton, Kosović, Golubović, Stevanović, Božinov (Vlahović od 65.).