''Delije'', znate li šta se dogodilo tri dana pošto se ''nebo otvorilo''?

sreda 27.04.2016.
17:42

Samo tri dana posle legendarnog meča sa Bajernom i plasmana u finale Kupa šampiona, Crvena zvezda je odigrala još jedan važan meč i potvrdila svoju dominaciju.

uefa.com
uefa.com

Podsetili smo vas već na revanš meč polufinala Kupa šampiona iz 1991. godine, između Crvene zvezde i Bajerna, a ako ste propustili, opširnije čitajte OVDE.

A ono čega se verni navijači Crvene zvezde takođe odlično sećaju, jeste i utakmica koja je usledila samo tri dana pošto se ''nebo otvorilo'' protiv Bavaraca.

I ponovo na istom mestu, na Marakani.

Naime, Zvezda je tog 27. aprila 1991. godine odigrala 88. prvenstveni ''večiti derbi'' protiv najvećeg rivala na domaćoj sceni, ekipe Partizana.

I dok bi se mnogi na mestu Pančeva, Savićevića i drugova odmah posle iscrpljujućeg meča sa Bavarcima počeli da žale na umor, ekipa Ljupka Petrovića je usred te euforije oko plasmana u finale Kupa evropskih šampiona, uspela da odigra još jedan nezaboravni meč i u velikom stilu savlada Partizan sa ubedljivih 3:1.

Sve je praktično bilo rešeno već posle prvih pola sata igre, kada je na semaforu stajalo 3:0 za Zvezdu!

Na svakih deset minuta se tresla mreža Partizanovog golmana Omerovića, a u strelce su se, redom, upisivali Ilija Najdoski, Robert Prosinečki, Vladimir Jugović.

Posle Jugovićevog gola u 30. minutu, Zvezda je donekle ''smanjila gas'', što je Partizan uspeo donekle da iskoristi i pogotkom Predraga Mijatovića iz slobodnog udarca u finišu prvog poluvremena ublaži vođstvo rivala.

Drugo poluvreme obeležili su neredi na južnoj tribini, dešavanja na terenu su pala u drugi plan, ali je Zvezda bez problema zadržala prednost i zasluženo savladala najvećeg rivala.

U prilogu možete da pogledate najzanimljivije detalje sa ove utakmice, a ovo su bile postave Zvezde i Partizana u tom susretu:

Crvena zvezda: Stojanović, Radinović (od 84. Stošić), Marović, Jugović, Belodedić, Najdoski, Prosinečki, Mihajlović, Pančev, Savićević, Binić. Trener: Ljupko Petrović.

Partizan: Omerović, Stanojković, Milanič, Višnjić, Mijalković, Vujačić, Bogdanović (od 70. Marković), Mijatović, V. Đukić, S. Đukić, Stevanović (od 70. Šćepović). Trener: Miloš Milutinović