Da li je Partizan oštećen za penal?

utorak 14.07.2015.
23:34

Fudbaleri Partizana mogli su i morali do ubedljivije pobede nad Dilom a može biti da je nemački arbitar Bastijan Dankert oštetio crno-bele za jednu stopostotnu šansu za postizanje gola.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Šampion Srbije krenuo je u borbu za grupnu fazu Lige šampiona trijumfom nad Dilom Gori rezultatom 1:0 iako je pobeda mogla i morala da bude ubedljivija.

Šesnaest udaraca ka golu gostiju a samo jedan pogodak nije učinak kojim će u taboru Partizana biti zadovoljni ali se na kraju piše kakva-takva pobeda.

Utakmicu je sudio Nemac Bastijan Dankert koji je vrlo dobro odradio svoj deo posla ali bi mu se možda moglo prigovoriti za odluku koju (ni)je doneo u 50. minutu meča.

Samo pet minuta nakon što je počelo drugo poluvreme u šesnaestercu Dile oboren je Valerij Božinov koji je bez dileme odgurnut u situaciji kada je imao loptu na glavi.

Nemac je procenio da prekršaj nije bio takvog intenziteta da bi se dosudio penal a vi nakon gledanja snimka proceniti sami da li je bio u pravu.