20:37
Izvor: Sportske.net, fkjagodina.org.rs

Superligaš iz grada na Belici u petak je odigrao prvi kontrolni meč u sklopu priprema za novu sezonu i savladao slovenačku Krku iz Novog Mesta.

fkjagodina.org.rs

Fudbaleri Jagodine u petak su odigrali prvi kontrolni meč na pripremama u Sloveniji. Protivnik "Ćurana" bila je slovenačka Krka iz Novog Mesta a pitanje pobednika rešeno je posle samo 45 minuta igre.

Mnogo bolju igru u prvih 45 minuta Jagodina je materijalizovala golovima Šušnjara i Arsenijevića pa se ispostavilo da je konačan rezultat današnjeg meča postavljen posle samo jednog poluvremena.

Izabranici Mladena Dodića pokazali su veću želju i veći stepen borbenosti u odnosu na protivnika od samog starta a nagrada je stigla u 10. minutu posle prodora Arsenijevića i centaršuta na koji je natrčao Đorđe Šušnjar.

Dvojica pomenutih igrača učestvovala su i u akciji kod drugog gola koji je usledio u dva minuta pre odlaska na odmor.

Đorđe Šušnjar ostavio je loptu Arsenijeviću a potonji je natrčao na nju i preciznim udarcem pogodio mrežu slovenačkog prvoligaša i postavio, ispostavilo se, konačnih 2:0 za Jagodince.

Drugo poluvreme bilo je daleko nekvalitetnije od prvog pošto je Jagodina stiga tek do jednog udarca ka golu Krke.

Narednu kontrolnu utakmicu u Sloveniji Jagodina igra u subotu protiv tamošnjeg Zavrča.