sreda 27.04.2016.
19:56

Imala je Crvena zvezda priliku da već večeras overi šampionsku titulu, ali...

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Nema više nepobedivih u domaćem prvenstvu ove sezone. U derbiju trećeg kola plej-ofa, Čukarički je kao gost savladao Crvenu zvezdu sa 2:1!

Posle mirnog početka utakmice pred praznim tribinama, prva dva pokušaja ka protivničkom golu izveo je najbolji strelac Čukaričkog Andrija Pavlović, ali nije bilo veće opasnosti po gol Kahrimana.

Usledio je period bolje i konkretnije Zvezdine igre, pa je u 13. minutu Ristić sjajno proigrao Kataija u kaznenom prostoru gostiju, ovaj se još lepše oslobodio svog čuvara, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Minut kasnije, Petar Orlandić je iznudio slobodan udarac na ivici kaznenog prostora Čukaričkog, Luis Ibanjez je šutirao u svom stilu, snažno, u sam donji desni ugao, ali se baš tu nalazio golman Stevanović koji uspeva da sačuva svoju mrežu.

I onda, na isteku prvih pola sata igre, gosti koriste svoju prvu pravu priliku na ovoj utakmici.

Slobodan udarac na desnoj strani terena iznudio je Stojković, slobodan udarac je odlično izveo Živković, a Andrija Pavlović je najviši u skoku u kaznenom prostoru Zvezde i lopta posle njegovog udarca završava u mreži. Zakačio ju je i Le Talek, dovoljno da Kahriman samo pogledom isprati put lopte u svoju mrežu - 0:1
.

Gol pogledajte OVDE.

Do kraja prvog poluvremena, još jedna sjajna prilika za Kataija, ovog puta iskosa sa desne strane, odakle je pokušao da lobuje Stevanovića, ali je lopta prošla tik pored stative.

Katai je bio sve razigraniji kako je meč odmicao. Početkom drugog poluvremena je imao još jednu sjajnu priliku, ali je golman Stevanović odlično reagovao.

I u jeku Zvezdinog pritiska, usledio je odličan napad gostiju po levoj strani, centaršut na drugu stranu, gde je delovao Janković, koga Donald obara i za sudiju nije bilo dileme - penal za Čukarički.

Precizan sa bele tačke bio je Pavlović, njegov drugi gol za 0:2!

Taj pogodak pogledajte OVDE.

Naravno, Zvezda je od tog trenutka krenula na ''sve ili ništa'', stvarala je šanse, a u 71. minutu posle centaršuta Petkovića i pogođene prečke od strane Le Taleka, Katai je bio na pravom mestu - 1:2!

U preostalih dvadeset minuta gledali smo veoma zanimljivu borbu, ređale su se prilike na obe strane, najveću za Zvezdu propustio je Katai u 87. minutu kada je pogodio prečku, a na drugoj strani je Pavlović dva puta opasno pretio, kao i Jovanović, uz jedan nepriznat gol za ''Čuku'' u finišu.

Ovim trijumfom, Čukarički je prišao Zvezdi na šest bodova zaostatka, četiri kola pre kraja, ali uz jedan meč više.

Crvena zvezda: Kahriman, Cvetković (Petković od 48.), M. Stojanović, Luković, Ibanjez, Donald, Le Talek, Grujić (Srnić od 70.), Ristić (Plavšić od 63.), Katai, Orlandić.

Čukarički: Stevanović, Stojković, Ostojić, Regan (Matić od 46.), Janković (Pjasentin od 67.), Đurić, Jovanović, Živković, Pavlović, Knežević (Mandić od 67.), Mašović.