Čuka ispustila 3:0 u revanšu, ide dalje

četvrtak 07.07.2016.
15:50

Dobra partija u prvom i veoma loša u drugom poluvremenu Čukaričkog. Srpski predstavnik ukupnim rezultatom 6:3 ide dalje.

Beta/BranislavBožić/Ds

Prvi srpski predstavnik koji je danas izašao na teren u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope, Čukarički, bez većih problema overio je vizu za drugo kolo iako u revanšu nije savladao Ordabaši, bilo je 3:3 (1:3). Da podsetimo, Čukarički je slavio sa 3:0 u prvom meču.

Sjajan Čukarički u prvom poluvremenu.

Samo 21 minut je bio potreban crno-belima da stignu do velike prednosti od 3:0, a onda je usledilo blago opuštanje.

Prvo je nakon sjajnog pasa Lagatora Janković uposlio Stanišu Mandića koji je kolenom zakačio loptu i ubacio je u mrežu za 1:0.

Samo par minuta kasnije, u 14. minutu, već je bio obezbeđen prolaz dalje pošto je Staniša Mandić iskoristio dobar pas Dragoljuba Srnića za 2:0.

Mandić je pokazivao u tim trenucima o kakvom se talentu radi, protutnjao je u 21. minutu po levoj strani, uposlio Kajevića kojem nije bilo teško da matira golmana domaćih za 3:0.

Opustio se nakon toga Čukarički, imali su domaći do kraja utakmice nekoliko prilika, a prvu su iskoristili u 2. minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Gejnrik uspeo da savlada Stevanovića.

U 67. minutu Tungišbajev je uspeo na asistenciju Tolebeka da smanji na 3:2 nakon kornera.

Čuka je mogla preko Kajevića da poveća rezultat, ali to se nije desilo. Ipak, sledi kazna u poslednjem minutu meča, Erlanov je postigao gol za 3:3.

Sve u svemu, dobro izdanje ekipe sa Banovog brda, ali pravi izazovi ih tek očekuju. Čukarički se u narednoj fazi najverovatnije sastaje sa Videotonom koji nakon prvog meča vodi sa 3:0 protiv Zarije.