CRVENO-BELA FURIJA!

sreda 26.04.2017.
18:23

Posle onoga što je danas viđeno na Banovom brdu, samo čudo, poput onog koje je prošle sezone Borac napravio na Marakani, kada su Čačani slavili sa 5:1, može da spreči Zvezdu da ode u finale Kupa.

Beta/BranislavBožić/Mo

Ali, čuda se ne dešavaju baš svake godine, pa je jasno da je Zvezda gotovo sa obe noge u finalu Kupa posle današnjeg trijumfa od 4:1 nad domaćom ekipom Čukaričkog.

Za razliku od nedavnog prvenstvenog susreta ove dve ekipe, kada je Zvezda posle velike borbe slavila sa 4:3, danas nije bilo nikakve neizvesnosti.

Božovićev tim je već posle prvog poluvremena imao u rukama ubedljivu pobedu koju je u nastavku i potvrdio, iako je Čukarički imao par dobrih prilika da ublaži poraz.

Počelo je pogotkom Le Taleka u 12. minutu, posle izvanrednog centaršuta Dušana Anđelkovića sa leve strane. Zvezdin vezista je bio najviši u skoku i loptu je glavom prosledio u dalji ugao Petrićevog gola - 0:1.

Samo sedam minuta kasnije, Zvezdina prednost je već bila duplirana. Ovog puta odlična akcija Petkovioća i Plavšića po desnoj strani, usledio je centaršut za Boaćija, koji sa pet metara rutinski šalje loptu u mrežu - 0:2.

Ni tu se Zvezda nije zaustavila, imali su crveno-beli potpunu kontrolu dešavanja na terenu, a u 33. minutu još jedna akcija Plavšića po desnoj strani, onda i njegov udarac iskosa, a lopta je na putu ka golu zakačila Đurića i završila u meži - 0:3.

Do kraja poluvremena Boaći je u 39. minutu postigao još jedan gol, a poraz Brđana ublažio je Saša Jovanović dva minuta kasnije.

Golove iz prvog poluvremena možete da vidite u prilogu.

---

Moglo je da do kraja bude i još golova na obe strane, s obzirom na nekoliko odličnih prilika.

U samom finišu prvog poluvremena, Gelor Kanga je uspeo da udarcem iskosa sa desnme strane jednim udarcem pogodi i prečku i stativu, dok je na poćčetku drugog poluvremena rezervista domaćih Aleksandar Jevtić izbio sam ispred Manojlovića, ali je Zvezdin golman izašao kao pobednik.

Do kraja je Zvezda rutinski odradila posao, pa može mirno da čeka revanš na svom terenu.