17:05

Gost crveno-belih danas je bio nekadašnji nemački reprezentativac Hans Vajner.

Sportske.net/MihajloVidojević

Vajner je pre 37 godina igrao protiv Crvene zvezde na 'Marakani', a danas se kao 65-godišnjak vratio na naš najveći stadion kao turista.

12. decembra 1979. godine Zvezda je u revanš meču 1/8 finala Kupa UEFA savladala Bajern Minhen sa 3:2, ali nije uspela da se plasira u narednu fazu zbog poraza u glavnom gradu Bavarske rezultatom 2:0.

Zanimljivo, crveno-beli su na poluvremenu anulirali prednost Bavaraca golovima Duleta Savića i Vladimira Petrovića Pižona, a na samom startu drugog dela igre golom Srebrenka Repčića poveli sa 3:0 i imali rezultat koji ih je vodio dalje. Ipak, u intervalu od 69. do 73. minuta usledio je Bajernov blic-krig, Diter Henes je postigao dva gola i odveo najtrofejniji nemački tim u 1/4 finale.

Hans Vanjer je bio akter ovog dvomeča, a to su ujedno bila prva dva međusobna duela između Crvene zvezde i minhenskog Bajerna.

Ovaj nekadašnji nemački reprzerantaivac je bio odbrambeni igrač, tri sezone je igrao za Bavarce, a nejveći deo karijere proveo je u berlinskoj Herti. Zanimljivo, Vajner se nakon karijere posevtio ugostiteljstvu i vlasnik je bara 'Hanne' koji se nalazi u blizini berlinskog Zoo Vrta.