Belgija - Srbija (kraj)

• 07. jun 2013.

• 20:39

Reprezentacija Srbije poražena je u Briselu rezultatom 2:1 u okviru sedmog kola kvalifikacija za SP u Brazilu.

To nije bilo dovoljno da Srbija izbegne poraz jer je na kraju ostalo 2:1 za Belgiju. Time su se "Orlovi" definitivno oprostili od plasmana na Mondijal.

Oboren je Basta na 17 metara a Kolarov donosi Srbiji prvi pogodak na gostovanjima u tekućim kvalifikacija i smanjuje prednost Belgije na 2:1!

Saznali su fudbaleri Belgije da je Hrvatska poražena na "Maksimiru" pa sada pokušavaju da umrtve igru i rutinski privedu meč kraju što im polazi za rukom.

Odmah je Raća Petrović oprobao udarac i zadao muke Kurtoi koji iz dva pokušaja uspeva da ukroti loptu.

Selektor Srbije Siniša Mihajlović pravi dvostruku izmenu i na teren šalje Šćepovića i Petrovića, Teren su napustili Mitrović i Milivojević.

U 65. minutu sjajno je Kolarov centrirao i našao Markovića na petercu ali Tibo Kurtoa kao u Beogradu brani svaki udarac koji se uputi ka njegovom golu. Sa druge strane Benteke se obrukao pred golom Stojkovića promašivši celu loptu.

Srbija ponovo ima šansu ali Kurtoa izvanredno brani udarac Luke Milivojevića. U 63. minutu Azar je zamenio Miraljasa.

Pomalo nepravedno Belgija dolazi do prednosti od 2:0 golom Maruana Felainija u 60. minutu. Vezista Evertona odgurnuo je Ivanovića i lako smestio glavom loptu u mrežu nakon kornera De Brujnea.

Odlučnije kreću reprezentativci Srbije i ta upornost bi vrlo lako mogla da im se isplati. Dušan Basta sjajno je tukao sa dvadesetak metara ali je Kurtoa sačuvao mrežu. Nakon toga, i Tadić je oprobao udarac ali bez rezultata.

Prvu priliku na startu drugog dela meča stvorila je Belgija nakon nove očajne intervencije odbrane gostujuće selekcije. Benteke je izašao pred Stojkovića no pravovremenim skraćivanjem uglova golman Partizana uspeva da sačuva svoj gol.

Na kraju prvog dela igre Belgija vodi sa 1:0 golom Kevina De Brujnea.

U završnici prvog dela meča po jedna prilika na obe strane. Kolarov je očajno šutirao iz slobodnog udarca preko gola a Felaini nije bio ništa bolji kada se našao pred golom Stojkovića u 46. minutu.

Srbija se dodatno otvorila nakon primljenog gola i ne može se zameriti našim reprezentativcima želja da dođu do gola ali je evidentno da im je potrebno malo više koncentracije kada uđu u poslednju trećinu terena pred golom Belgije.

Nova sjajna prilika za Srbiju usledila je u 36. minutu. Sjajno su po desnoj strani iskombinovali Ivanović, Fejsa i Basta a centaršut prvotimca Udinezea nije uspeo da iskoristi Lazar Marković koji je jedva dobacio loptu do gol linije gde je Tobi Aldervirld uspeo da je uhvati između nogu.

Aleksandar Mitrović je u 32. minutu postao prvi opomenuti igrač na večerašnjem susretu a lako je mogao da bude poslat u svlačionicu zbog starta na Vitselu.

Dve prilike imala je Srbija za samo dva minuta igre, obe preko Branislava Ivanovića. Najpre je njegov udarac izblokirao Vertongen a posle kornera defanzivac Čelsija šalje loptu pored desne stative Tiba Kurtoe.

Belgija je preko Bentekea imala odličnu priliku da već u 17. minutu povisi na 2:0 ali se napdač Aston Vile zaigrao u završnici i nakon obilaženja Stojkovića dao sebi predug pas, pa je prilika otišla u nepovrat.

Stojkovic

Koban je bio trinaesti minut prvog poluvremena za Srbiju. Centaršut sa leve strane sačekao je Kevin De Brujne i glavom pogodio za 1:0! Gol ide na dušu defanzivaca koji su ostavili De Brijnea samog ali golmana Partizana koji je primio gol u bliži ugao.

U desetom minutu i Srbija je stigla do prvog udarca u okvir gola Tiba Kurtoe. Aleksandar Kolarov je na osamnaest metara od gola dočekao jednu odbijenu loptu i testirao budnost golmana Belgije koji je lako ukrotio udarac defanzivca Mančester Sitija.

Prvi pravi udarac na meču viđen je u petom minutu kada je Kevin Miralas sa leve strane uputio šut ka golu Srbije. Lopta je završila pored desne stative gola Vladimira Stojkovića.

Počeo je duel na stadionu "Kralj Boduen" a Srbija je krenula otvoreno od samog starta. Takva igra "Orlova" već je stvorila prostor za kontru Belgije u drugom minutu ali centaršut De Brujnea završava na nozi Dušana Baste koji otklanja opasnost.

Na stadionu "Kralj Boduen" u Briselu reprezentacije Belgije i Srbije sastaju se u okviru sedmog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu.

Ovo će za izabranike Siniše Mihajlovića biti meč na kome će se definitivno oprostiti od šansi za plasman na Mondijal ili utakmica koja će "Orlove" ostaviti u trci za odlazak u Brazil barem do septembarskog okršaja sa Hrvatskom.

Belgija - Kurtoa, Aldervirld, Van Bujten, Kompani, Vertongen, Vitsel, De Brujne (od 82' Lukaku), Felaini (od 71' Dembele), Benteke, Miralas (od 63' Azar), Čadli

Srbija - Stojković, Ivanović, Kolarov, Biševac, Subotić, Milivojević (od 69' Petrović), Fejsa, Basta, Tadić, Marković, Mitrović (od 69' Šćepović)