Austrijski drugoligaš naneo drugi poraz "Brđanima"

petak 19.06.2015.
19:38

Fudbaleri Čukaričkog odigrali su u petak drugu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu na kojoj su doživeli novi poraz istovetnim rezultatom kao u meču sa Slovanom.

fkcukaricki.rs

Drugu kontrolnu utakmicu na pripremama u Austriji fudbaleri Čukaričkog odigrali su na "Valdstadionu" pred oko hiljadu ljubitelja fudbala.

Nakon Slovana iz Bratislava bolji od "Brđana" bili su fudbaleri LASK-a iz Linca a izabranici Vladana Milojevića ponovo su pretrpeli poraz rezultatom 2:1 (2:0).

Za razliku od prethodnog meča sa Slovanom kada su imali prednost pa izgubili meč, "Brđani" su u petak imali dva gola zaostatka nakon 24 minuta igre a do kraja susreta samo su uspeli da ublaže poraz.

Strelac oba pogotka za drugoligaša iz Linca bio je golobradi Tobijas Pelegrini, dok je poraz Čukaričkog ublažio Petar Bojić golom u 59. minutu utakmice.

Narednu kontrolnu utakmicu Čukarički će odigrati na dan žreba za Ligu Evrope 22. juna. Protivnik osvajača nacionalnog Kupa Srbije tada će biti ekipa rumunske Konkordije.

Čukarički: Petrić, N. Janković, Brežančić (od 47. Boljević), Pjasentin (od 71' Bašanović), Ostojić, Srnić (od 71' Radovanović), Regan (od 83' Zvrko), Mirosavljević, Jovanović (od 45' B. Janković), Pavlović, Bojić (od 88' Šarčević)

LASK Linc: prvo poluvreme: Pervan, Pelegrini, Ulman, Dražan, Lukeneder, Ranftl, Kabrera, Frešl, Rajter, Kerhe, Erdogan; drugo poluvreme: Penz, Šreger, Vujanović, Dorta, Savić, Erbek, Huskić, Ramsebner, Hiblinger, Mišić, Karataš