14:50

Iako je tek došao u Crvenu zvezdu, Ričmond Boaći već pokazuje da će biti ogromno pojačanje za aktuelnog šampiona Srbije. A šta tek reći za njegovu saradnju sa Dušanom Anđelkovićem...

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju sa pobedama na zimskim pripremama.

Najnoviji trijumf ostvarili su danas u kontrolnoj utakmici na Kipru protiv domaćeg Arisa rezultatom 3:1.

Baš kao i u prošloj utakmici protiv rumunske Olimpije Satu Mare, blistali su Dušan Anđelković i novajlija Ričmond Boaći - prvi kao asitent, a novi napadač, naravno, kao egzekutor.

Zvezda je današnji meč počela u sledećem sastavu: Manojlović, Petković, Luković, Frimpong, Anđelković, Le Talek, Donald, Milić, Plavšić, Pavkov, Boaći.

Prvi su do gola stigli fudbaleri Arisa, i to posle kornera u 17. minutu, kada je najsnalažljiviji pred Manojlovićevim golom bio Paklou - 0:1.

Na Zvezdino izjednačenje čekalo se dvadesetak minuta, a onda su Anđelković i Boaći ponovo dokazali da već sada sjajno sarađuju, iako je Boaćiju ovo tek drugi nastup u Zvezdinom dresu. Bio je to karakterističan prodor Anđelkovića i odličan centaršut, a Boaći je sa 7-8 metara sproveo loptu u mrežu, za izjednačenje na 1:1.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, a na početku drugog Ruiz je ušao u igru umesto Pavkova.

I već u 59. minutu, Zvezda dolazi do preokreta. Ponovo slična akcija, opet Anđelković asistira Boaćiju, a ovaj postiže već treći gol u dve utakmice za Zvezdu - 2:1.

Šest minuta kasnije, trener Božovć je na teren poslao znatno izmenjenu postavu:

Manojlović, Petković, Rendulić, Račić, Milošević, Poletanović, Milijaš, Adžić, Srnić, Ruiz, Vujaklija.

A ako je i bilo dilema oko pobednika ovog meča, one su nestale u 84. minutu, kada je Vujaklija uposlio Ruiza, a ovaj munjevito ušao u kazneni prostor i zatresao mrežu za konačnih 3:1.