EP - Maksimović doneo treću medalju Srbiji

Autor: Beta Beta
nedelja 07.05.2017.
19:43
Izvor: Beta

Srpski rvač Aleksandar Maksimović osvojio je danas bronzanu medalju u kategoriji do 71 kilograma grčko-rimskim stilom na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu.

wrestling-serbia.org.rs

Aleksandar Maksimović je u borbi za treće mesto pobedio Francuza Evrika Nikožesana sa 2:1.

On je prethodno u kvalifikacijama savladao Davida Terečinskog iz Poljske tehničkim sa 9:1, a u osmini finala bio je bolji od Gevkenija Pentoresa iz Grčke sa 4:1.

U četvrtfinalu poražen je od Belorusa Pavela Liakha sa 3:1, ali je u repasažu pobedio Leola Drmolu iz Slovačke sa 7:0 i tako izborio mesto u borbi za treće mesto.

Srbiji je ovo treća medalja na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu. Prethodno je Kristijan Fris u kategoriji do 59 kilograma osvojio zlato, a potom i Davor Štefanek srebro u kategoriji do 66 kilograma.