Autor: Beta Beta
nedelja 03.04.2016.
19:13
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Bahreina, čime je ostvario drugu uzastopnu pobedu na dve trke u ovoj sezoni.

AP Photo/ Ben Stansall, Pool

Rozberg je time računjajući i prethodnu sezonu ostvario petu pobedu za redom.

Završivši trku za sat, 33 minuta, 34 sekunde, Rozberg je ostvario 16. pobedu u karijeri. Nemački vozač je danas dobro startovao, obišao klupskog kolegu Luisa Hamiltona koji je bio na pol-poziciji i bez većih problema sigurnom vožnjom ostvario pobedu.

Drugo mesto zauzeo je vozač Ferarija Kimi Raikonen sa zaostatkom od 10,282 sekunde, a treći je bio aktuelni svetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa za 30,148 sekundi zaostatka.

Vozač Red Bula Danijel Rikardo zauzeo je četvrto mesto, a peti je bio Roman Grožan iz Hasa.

Naredna trka voziće se 17. aprila u Šangaju za Veliku nagradu Kine.