Autor: Beta Beta
petak 07.10.2016.
13:06
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Niko Rozberg ostvario je najbolje vreme na današnjim treninzima uoči trke Formule 1 za Veliku nagradu Japana.

BETA/AP Photo/Luca Bruno

Na prvom treningu Rozberg je prevezao najbrži krug za 1:32,250 minuta, dok je njegov klupski kolega i konkurent za titulu Luis Hamilton bio sporiji za 0,215 sekundi.

Četvorostruki svetski prvak vozač Ferarija Sebastijan Fetel bio je treći sa zaostatkom od 1,094 sekundi.

Na drugom treningu Hamilton je bio nešto brži, ali nedovoljno za prvo mesto. Rozberg je ostvario rezultat od 1:32,250 minuta i bio je brži od klupskog kolege za 0,072 sekunde.

Vozač Ferarija Kimi Raikonen bio je treći sa zaostatkom od 0,323 sekunde, Maks Verstapen iz Red Bula imao je 0,811 sekundi zaostatka, a Fetel, koji je ostvario četiri pobede na Suzuki od 2009. do 2013. godine, zaostao je za Rozbergom 0,853 sekunde.

Kvalifikacije za trku na programu su u subotu od 8 časova, a trka se vozi u nedelju od 7 časova.

Pet trka pre kraja Rozberg ima 23 boda više od Hamiltona u generalnom plasmanu.