Autor: Beta Beta
petak 19.06.2015.
23:41
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Niko Rozberg ostvario je najbrže vreme na prvom treningu uoči trke za Veliku nagradu Austrije.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Rozberg je prevezao najbrži krug za minut, 10 sekundi,401 i bio je brži za 0,308 sekundi od klupskog kolege Luisa Hamiltona.

Treći je bio vozač Ferarija Kimi Raikonen sa zaostatkom od 0,627sekundi.

Vozač Vilijamsa Valteri Botas, koji je prošle godine u Austriji zauzeo treće mesto, bio je četvrti na treningu sa sekundom zaostatka za Rozbergom.

U Meklarenu se nastavljaju problemi. Dženson Baton je zauzeo 16. mesto, dok je dvostruki svetski šampion Fernando Alonso na početku morao da odustane zbog problema sa motorom.

Četvorostruki svetski šampion Sebastijan Fetel iz Ferarija vozio je samo četiri kruga. On se 20 minuta pre kraja povukao sa staze zbog problema sa kočnicama.

Kvalifikacije sutra počinju od 14 časova, a trka za Veliku nagradu Austrije u nedelju u isto vreme.