Lorenco u finišu pretekao Markesa i osvojio Italiju!

Autor: Beta Beta
nedelja 22.05.2016.
16:39
Izvor: Beta

Svetski prvak Horhe Lorenco pretekao je svog zemljaka iz Španije Marka Markesa u ciljnoj ravnini i osvojio Veliku nagradu Italije u šampionatu MotoGP.

BETA/AP Photo/Alberto Saiz

Vozač Jamahe bio je brži za 19 hiljaditinki od vozača Honde. Njima se na podijumu pridružio Andrea Janone iz Dukatija.

Ljubimac domaće publike Valentino Rosi nije završio trku, pošto mu se pokvario motor.

Lorenco sada ima 115 bodova, 10 više od Markesa i 37 više od Rosija. Sada sledi pauza u šampionatu, koji se nastavlja u Barseloni.

"Nije bila previše brza trka, tako da nisam uspeo da pobegnem kako sam želeo. Markes je bio dobar tokom cele trke i potrošio sam mnogo energije, mada sam očekivao da će on imati više energije u završnici.

Očekivao sam da ću biti drugi, ali sam probao ludački potez...moj motor je bio brz, tako da sam prošao Marka i ostvario neočekivanu pobedu",