17:57
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je danas u trci za Veliku nagradu Abu Dabija, poslednjoj u ovoj sezoni Formule 1.

BETA/AP Photo/Luca Bruno

Ovo je Rozbergu bila šesta pobeda u sezoni i treća uzastopna. Drugo mesto osvojio je danas njegov timski drug i aktuelni šampion Luis Hamilton, a treći je bio Kimi Raikonen iz Ferarija.

Rozberg je tri uzastopne pobede zabeležio od kada je odlučen šampionat, a danas je imao osam sekundi prednosti u odnosu na Hamiltona, koji se duže zadržao u boksu prilikom menjanja guma.

Nemački vozač koji je startovao sa pol pozicije, od starta trke bio je u prednosti, pa na poslednjoj trci sezone u Abu Dabiju nije viđena borba za pobedu.

Najzapaženiju ulogu na trci za Veliku nagradu Abu Dabija imao je vozač Ferarija Nemac Sebastijan Fetel koji je trku uspeo da završi na četvrtom mestu, iako je startovao sa 15. pozicije posle greške u kvalifikacijama.

Trku je na petom mestu vozač Fors Indije Serhio Peres, dok se iza njega našao Danijel Rikardo iz Red Bula.

Prvu desetoricu su Niko Hilkenberg iz Fors Indije, Felipe Masa iz Vilijamsa, Roman Grožan iz Lotusa i Danil Kvajt iz Red Bula.

Nova sezona Formule 1 počeće 20. marta 2016. godine na stazi "Albert park" za Veliku nagradu Australije.