16:36
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Belgije.

BETA/AP Photo/Darko Vojinovic

Hamilton je trku na stazi Spa Frankoršamp završio za sat, 23 minuta, 40 sekundi i 387 stotinki.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Niko Rozberg sa 2,058 sekundi zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao Roman Grožan iz Lotusa sa zaostatkom od 37,988 sekundi, što je prvi plasman na podijum za tu ekipu od 2013. godine.

Četvrto mesto zauzeo je Danil Kvjat iz Red Bula, peti je bio Serhio Peres iz Fors Indije, a šesti Felipe Masa iz Vilijamsa. Bodove su još osvojili Kimi Raikonen iz Ferarija, vozač ekipe Toro Roso Maks Verštapen, Valteri Botas iz Vilijamsa i Markus Erikson iz Zaubera.

Naredna trka u šampionatu voziće se 6. septembra za Veliku nagradu Italije.

6 Komentara

Scholes
Sunday, 23.08.2015
17:56

Cekam narednu nedelju i Moto Gp.. Ovo je manje ekstremno od premijer lige.. nEkleston nacisto unistio Formulu 1..

Stefan_Chelsea(Sic)
16:47

Zna se ko je najbolji LUIS!!!!!!!!!!!!

Mario Götze - Return
17:04

Fetel realno bolji ali ima dosta losu formulu pa ne moze da mu parira inace za titulu se bori samo Marcedes msm to se znalo vec posle prvih 5 trka,ja iskreno navijam za Rozberga ali ako se ne uozbilji i ne pocne agresivnije da stiska Hamiltona opet mu 2 mesto max...

23:14

Pa i Meklaren je tada bio najbolji kada je Hamilton osvojio titulu,ali nebitno.Sve u svemu Rozi je smesan za Hamiltona on je vozac kao Masa solidan ali nikada vrv nece biti sampion.Jedan je Fetel vec sada 4 puta bio sampion,ne mozes zaboraviti ni njegovu pobedu sa Toro Rosom u Italiji msm Toro Roso tada nije bio ni u top 5 najboljih,a Hamilton je stalno vozio za jedan od 2 najbolja tima.Pozdrav

18:22

Ne mozes da reces da je Fetel najbolji on je isto kao I Luis bio najbolji jer je imao Red bull kao sto sada ima Mercedes Luis ali je Luis I sa Meklarenom osvojio titulu I godinu prije te titule izmakla mu je za 1 bod titula po tome mislim da je bolji vozac od Fetela a ovi ostali nemaju sto da traze Rozberg je mnogo gori