Autor: Beta Beta
nedelja 06.09.2015.
15:37
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Italije na stazi u Monci.

BETA/AP Photo/Luca Bruno

Aktuelni svetski šampion ostvario je sedmu pobedu u sezoni, a 40. u karijeri, a trku je završio za sat i 18 minuta.

Drugo mesto zauzeo je vozač Ferarija Sebastijan Fetel sa zaostatkom od 25,042 sekunde, a treći kroz cilj prošao je Felipe Masa iz Vilijamsa sa 47,635 sekundi zaostatka.

Četvrto mesto zauzeo je Valteri Botas iz Vilijamsa, peti je bio Kimi Raikonen iz Ferarija, a šesto i sedmo mesto zauzeli su vozači Fors Indije Serhio Peres i Niko Hilkenberg. Bodove su još osvojili vozač Red Bula Danijel Rikardo, Markus Erikson iz Zaubera i Danil Kvjat iz Red Bula.

Vozač Mercedesa Niko Rozberg odustao je dva kruga pre kraja trke pošto mu se zapalio motor, pa je njegov klupski kolega Hamilton uvećao prednost u generalnom plasmanu.

Naredna trka u šampionatu voziće se 20. septembra za Veliku nagradu Singapura.