23:29
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Luis Hamilton zabeležio je svoju 10. pobedu u sezoni Formule 1, pošto je večeras slavio u trci za Veliku nagradu SAD, voženu u Ostinu.

Beta/AP Photo/Darron Cummings

Hamilton je tako povećao prednost na vrhu tabele vozača, a do trijumfa je došao pošto je u 12. krugu pretekao svog timskog druga i glavnog konkurenta za titulu Nika Rozberga.

Hamilton sada ima 24 boda prednosti. Do kraja sezone ostale su još dve trke, a poslednja donosi duple bodove, tako da je u trci ostalo još 75 bodova.

Treće mesto osvojio je Danijel Rikardo iz Red Bula.

Hamilton je trku završio za jedan sat, 40 minuta i 4,785 sekundi. Rozberg je imao 4,314 sekunde zaostatka.

Bodove su osvojili još i Felipe Masa i Valteri Botas iz Vilijamsa, Fernando Alonso iz Ferarija, zatim aktuelni šampion Sebastijan Fetel iz Red Bula, kao Kevin Magnuson iz Meklarena, Žan-Erik Vernj iz Toro Rosoa i Pastor Maldonado iz Lotusa.

Fetel je trku počeo iz boksa, poštso je pred vikend zamenio motor i tako izgubio pravo da krene sa staze.

Ovo je Hamiltonu bila peta uzastopna pobeda.