SP: Veliko iznenađenje, Gulijev trijumfovao u trci na 200 metara

Autor: Beta Beta
četvrtak 10.08.2017.
23:36
Izvor: Beta

Turski atletičar Ramil Gulijev napravio je večeras veliko iznenađenje trijumfom u trci na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Epa/Diego Azubel

Ramil Gulijev je stazu prešao za 20,09 sekundi, ispred Vejda Van Nikerka iz Južne Afrike i Džerima Ričardsa s Trinidada i Tobaga.

Obojica su bili 0,2 sekunde iza Gulijeva, ali će srebrna medalja pripasti Van Nikerku koji je posle fotofiniša bio milisekundu brži.

Američke atletičarke dominirale su u trci na 400 metara s preponama u kojoj su zauzele prva dva mesta.

Zlatnu medalju osvojila je Kori Karter, koja je stazu prešla za 53,07 sekundi, ispred 0,47 sekundi sporije olimpijske šampionke Dalile Muhamad.

Treća je bila Ristanana Trejsi sa Jamajke koja je trku završila za 53,74 sekunde, dok je dvostruka svetska šampionka, Zuzana Hejnova iz Češke bila četvrta i ostala bez medalje.

Amerikanci su dominirali i u troskoku, pošto su predstavnici te zemlje osvojili zlatnu i srebrnu medalju.

Trijumfovao je Kristijan Tejlor skokom u trećoj seriji od 17,68 metara, ispred sunarodnika Vila Kleja, koji je imao samo pet centimetra slabiji rezultat.

Bronzanu medalju u troskoku osvojio je olimpijski šampion iz Pekinga, portugalski atletičar Nelson Evora koji je skočio 17,19 metara.