15:45

Samo što se stišala euforija posle evropske titule kadetske košarkaške reprezentacije BiH, danas je i atletičar Amel Tuka doneo novu veliku radost tamošnjim ljubiteljima sporta.

BETA/AP Photo/Ng Han Guan

Prethodnih dana Bosna i Hercegovina je slavila košarkaške majstorije Džanana Muse, Sikiraša i drugova, koji su se popeli na evropski tron u kadetskoj konkurenciji, a već danas - novi veliki razlog za slavlje.

Reprezentativac BiH u atletici Amel Tuka osvojio je danas bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Pekingu, pošto je zauzeo treće mesto u finalu trke na 800 metara! To je prva, istorijska medalja za Bosnu i Hercegovinu za Svetskim prvenstvima u atletici.

Najbrži je bio kenijski atletičar David Rudiša
, koji je do zlata stigao veoma ubedljivo, ostvarivši vreme od jedan minut, 45 sekundi i 84 stotonki.

Srebro je osvojio Poljak Adam Kščot (1:46,08), dok je Amel Tuka stazu pretrčao u vremenu 1:46,30.